Gürselpaşa Mah. Aliya İzzet Begoviç Blv No:26
0850 308 01 01
Ziyaret Edin :

Epilasyon

Vücuttaki her kılın bir ömrü vardır. Kaş, saç, kollar gibi kılın bulunduğu bölgeye göre farklı bölgeler kılların yaşam süreleri, büyüme hızları farklıdır. Kıllar bu ömrü kullandığında kendiliğinden dökülür, yerlerine yenileri çıkar. Döngü sırasında her bir kıl farklı evrede olduğu için, dökülme ve yerine gelmeleri fark edilemez. Her kıl ömrünü tamamlarken üç evreden geçer.
Anajen, katajen , telojen fazlar olarak adlandırılan bu evrelerden her kıl birbirinden bağımsız, farklı zamanlarda geçer. Yani aynı anda tek bir bölgedeki (örneğin koltuk altı gibi) kılların bir kısmı anajejen, bir kısmı katajen, bir kısmı telejon evrede bulunmaktadır.
Kadın ya da erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon, klasik yöntemlere kıyasla acısızdır. Doğru cihazlarla ve uzmanlar tarafından yapıldığı nda son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve renge, kıl yapısı incelenerek ne tür bir Program uygulanacağı seçilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilir. Lazer epilasyon da temel amaç, tüy değil kıl kökünü yok etmektir. ışınların uyarılması ile elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik gibi pekçok alanda kullanılır kozmetik ve psikososyal bir sorun olan tüylenmenin giderilmesi için kullanılan lazer epilasyon yaklaşık 25 senedir uygulanan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilen lazer epilasyon da, ilk uygulamadan önce minimum 15 gün boyunca Tüyleri dokunulmamış olması gerekir. Böylece hem tüylerin miktarı ve sertliği rahatça gözlemlenebilir hem de lazerdan alınacak verimliliğin artması hedeflenir.
Planlama yapıldıktan sonra uygulama yapılacak bölge temizlenir. Kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreler uzmanlar tarafından incelendikten sonra istenilen bölgeye seri atışlar yapılarak işlem başlar. Belirli periyotlarla işlemin tekrarlanması gerekir. Lazer epilasyon amacı kıl kökünün yok edilmesidir. Bu noktada lazer ışığının oluşturduğu ani ısı, koyu renkli tüyler üzerinde daha etkilidir.

Yukarı Çık