Gürselpaşa Mah. Aliya İzzet Begoviç Blv No:26
0850 308 01 01
Ziyaret Edin :

El ayak bakımı

Medikal el ve ayak bakımında cihazlarla yapılan tırnak kesimi ve dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi uygulamasıdır. Bu hem estetik hem de sağlığa yönelik özel bir bakım türüdür.
Medikal ayak bakım uygulamasıyla; yetersiz ayak bakımı, tırnağın yanlış kesimi, nasır, ayakkabı vurması, mantar gibi nedenlerle yıpranan ayaklara ve tırnaklara öncesinde yapılan muayene ve teşhisine göre profesyonel anlamda yapılan bir tedavidir.
Medikal el ve ayak bakımı uygulamasında kişiye herhangi bir rahatsızlık verilmeden ağrısız, steril ve hijyenik koşullar altında uygulama yapılmaktadır.
Medikal el ve ayak bakımı manikür ve pedikür ile karıştırılmaktadır. Medikal el ve ayak bakımı daha profesyonel bir uygulamadır.
Medikal el ve ayak bakımında tırnak tırnak etleri kesilmemektedir ve ayaklar suda bekletilmemektedir veya ponzalama işlemi yapılmamaktadır. Manikür ve pedikürde olduğu gibi keskin aletler kullanılmamaktadır.
Özel üretilmiş cihazlar ile tedavi veya bakım yapılacak bölgeye müdahale edilip
ayak altındaki ölü doku temizlenmektedir böylelikle deri kalınlaşmasının önüne geçilmiş olmaktadır. Bununla birlikte birçok rahatsızlık engellenmektedir.
Medikal el ve ayak bakımı sayesinde, manikür ve pedikür sırasında yapılan yanlış uygulamalardan ve steril olmayan koşullardan doğan batık tırnak batması, ayak mantarı gibi sorunların önüne geçilebilmektedir.
Medikal el ve ayak bakımı sırasında tırnak kenarlarındaki etler kesilmediği ya da herhangi başka bir kesim işlemi yapılmadığı için enfeksiyon riski de oluşmamaktadır.

Medikal el ayak bakımı biriminde yapılan diğer uygulamalar şunlardır;
batık tırnak bakımı, deforme tırnak bakımı, mantarlı tırnak bakımı, nasır bakımı, çatlak topuk bakımı, diyabetik ayak bakımı yapılmaktadır.

Yukarı Çık