Notice: Trying to access array offset on value of type null in D:\silver2\bellapais.com.tr\httpdocs\loginbox\system\db.php on line 310

Notice: Trying to access array offset on value of type null in D:\silver2\bellapais.com.tr\httpdocs\loginbox\system\functions.php on line 753

Notice: Trying to access array offset on value of type null in D:\silver2\bellapais.com.tr\httpdocs\loginbox\system\functions.php on line 759

Notice: Trying to access array offset on value of type null in D:\silver2\bellapais.com.tr\httpdocs\loginbox\system\functions.php on line 765
Hizmetlerimiz
Kaş Microblading
Güzelliğine önem gösteren her kadın için yüzdeki en çok dikkat çeken noktaların başında kaşlar gelir.
Kaşlar için yapılan amatör işlemler beraberinde kötü görünümleri getirebilir. Bunun yanı sıra sürekli kaş kalemi, kaş farı, sabitleyici jel gibi ürünlerin kullanılması kaşların zaman içerisinde zayıflamasına yol açar.
Bakışların hem etkileyici hem de derin olmasını sağlayan yöntemlerin başında Microblading işlemi geliyor. Zaman içerisinde seyreklik kazanan, istenen görünüme sahip olmayan ve Zamanın trendine ayak uyduramayan kaşları microblading ile istenilen görünüme 1 saat gibi kısa bir süre de getirmek mümkün.
 
Microblading Nedir?
Microblading, bitkisel ve su bazlı boyalar ile kaşa 3 boyutlu kıl görünümü verilir. Kaş kontörü ismiyle de biliniyor olmasıyla beraber, oldukça gelişmiş bir tekniktir. Kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte boyanın, kaşların belirli bölgelerinden itibaren uygulanması işlemidir. Herkes için tercih edilebilecek bir işlemdir.
 
Microblading Kaş Uygulaması
Microblading işleminde şekil verme ilk adımdır. Kişi kendinde olmasını istediği şekli seçtikten sonra uzman ile birlikte uygunluk kontrol edilir. Her kaş şekli her yüz için uygun olmayacağından, istenilen şekil kişinin yüz ölçüsüne göre ölçeklendirilerek uygun hale getirilir ve baz olarak bir çizim yapılır. Burada önemli olan uzmana güvenmektir. Bu konuda uzman kişi size en uygun kaş şekline karar vermede büyük rol oynar. Kaş şekli yüz ifadesinde büyük önem taşıdığından bu aşamada daha çok uzman görüşüne sadık kalmak gerekir. Çizim yapıldıktan sonra kişi onayına sunulur ve onaylanması halinde kalıcı işleme geçilir.  Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saatlik bir işlem sonucunda microblading işlemi tamamlanır.
 
Microblading Kaş Uygulamasıyla İlgili Sorulan Sorular

Microblading Kaş ne kadar süre kalıcıdır?
Kalıcı makyaj boyalarının ortalama kullanım süreleri 9-12 aydır. Bu süre cilt tipine ve uygulama derinliğine göre farklılık gösterebilir. İşlem yapıldıktan 1 ay sonra rutin rötuş işlemi yapılır. Ancak daha uzun süreli kalıcılık için ara rötuş işlemi önerilmektedir. Bu işlem zaman içerisinde açılarak silindiği için 5-6 ay sonra bir ara rötuş işlemi yaptırarak daha uzun süre kullanım sağlanır.
 
İşlem sonrası bakımlar nelerdir?
İşlemin gerçekleştirilmesinden sonra bakımların düzenli olarak devam ettirilmesi en önemli detaylardan biridir. Başarılı şekilde sonuçların ortaya çıkmasında temel olarak bakım kriterlerinin karşılanıyor olması gerekmektedit. İşlemin tamamlanmasından sonraki süreçte uzmanın size önereceği şekilde hareket etmeniz gerekir. Cilt tipinize uygun olarak önerilecek olan nemlendirici yöntemlerini yerine getirmeniz ve söylenen süre boyunca su, kozmetik ürünler, güneş ışığı, deniz, havuz, sauna, solaryum gibi olumsuz etki yaratabilecek durumlardan kaçınmalısınız.
 
Microblading ya da Kalıcı Makyajlarda Neden Kaş Renkleri Değişir?
Bu durumun önceden fark edilmesi mümkün değildir. Her cilt boyanın açılma döneminde farklı tepkiler verebilir. Bunun önüne geçebilmek için tabi ki boyanın kalitesi çok önemlidir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa açılma sürecinde ki görünüm de o kadar sorunuz olur.
 
Ancak uygulama fiyatı ne kadar düşerse bilin ki kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi de  kadar düşecektir. Ekonomik olmak adına tercih edilen ucuz ürünler, yüzünüzde geri dönüşü olmayan etkiler bırakabilir.
 
Microblading kaş zararları var mı?
Uygulama aşamasında kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıyla beraber aynı zamanda uzman tarafından gerçekleştirilmesi soruna yol açmaz. Kaşların doğal yapısına çok fazla müdahale edilmeden yapılan işlemler her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Microblading kaş işlemi zararsız olarak tanımlanmakla beraber aynı zamanda pratik yöntemlerden biridir. Her gün kaşlara uygulanan ve temizlenmek zorunda olan kozmetik ürünlerinin yol açacağı zararların önüne geçen bir uygulamadır.