Cilt Bakımı

Elmas Bakımı

Elmas Bakımı

Cilt bakımı denilince akla sadece sorunlu ve problemli ciltler gelmemelidir. Cilt bakımına 21’ li yaşlardan başlayabilirsiniz. Böylece yaş ilerledikçe düzenli cilt bakımı yaptırarak leke kırışıklık ve sarkma gibi sorunlarla uğraşmak yerine bunlara daha önceden önlem alıp cilt problemlerinin oluşumunu tamamen engelleye bilirsiniz.

Cilt bakımındaki asıl gözlem cildin nemidir ve Öncelikli hedef cildin sağlığıdır. Cildin günlük olarak dermokozmetik ürünlerle yapılan temizliği erken yaşlardan itibaren ön planda tutulmalıdır. Günümüzde hava şartları beslenme bozuklukları,sigara ,stres,alkol vs gibi dış etkenler cilt bakımını daha da önemli hale getirmiştir.evde kişinin kendisinin yapacağı cilt bakımının  temizlik ve nemlendirici olması genellikle yeterli olacaktır.ciltte oluşabilecek sorunlar kişiden kişiye değişir. Yaşlanmanın, sarkmaların, lekelerin, kırışıklıkların önüne geçip engelleyebilmek ya da geciktirebilmek için ortalama ayda bir defa profesyonel cilt bakımı yeterli olacaktır.

Cilt bakımı cinsiyet ayırımı gözetmeksizin doğru ürünler kullanılarak uzman ellerde yapıldığı taktirde cildin yaşlanmasını geciktirebilecek en etkin sistemdir.