Ayak Sağlığı

Batık Tırnak Çözümleri

Batık Tırnak Çözümleri

Tırnak Batması kişinin günlük yaşamını çekilmez hale getiren, yürümeyi zorlaştıran ve oldukça acı veren bir problemdir. Sinir uçları parmak uçlarımızda daha hassas olduğundan, küçük bir tırnağın parmağınızın kenarına batması büyük acı verir. Bir çok yerde çözüm olarak komple turnağın çekilmesi önerilir fakat bu hem kesin çözüm değildir, hemde parmaklarınızda telafisi olmayan çok kötü bir görünüm meydana getirecek, tırnaksız bir parmakla burnu açık bir ayakkabı veya terlik giymek istemeyecek ve buda sizi psikolojik olarak etkiliyecektir.


Merkezimizde batık tırnak bakımı kişiye özel seçenekler ile yapılmaktadır.

Tel sistemi: tırnak her iki tarafından özel geliştirilmiş tellerle yatağından kaldırılarak batmadan uzaması sağlanır.

Bant sistemi: Cam elyafından yapılan bant tırnağa sabitlenir ve her iki taraftan tırnağı kaldırırken orta kısmından yaptığı baskı ile bombeleşmeyi engeller.


Tırnak Batması na en hızlı ve kesin çözüm: PODOFIX


Podofix Nedir?

     Podofix cam elyafı kullanılarak yapılmış özel bir tel ve sistemle güçlendirilmiş, tırnak batığıçözümünde kullanılan malzemenin adıdır.

Batık tırnak larda cerrahi işleme gerek duyulmadan, oldukça kısa sürede iyileşme sağlayan son teknolojik yöntemdir.


     Üç kat preslenmiş cam elyafla güçlendirilmiş sentetikten imal ince, düz yay şeklinde yassı içinde özel şekill verilmiş tel bulunan bantlardır. Podofix, batık tırnağın üzerine yatay şekilde yapıştırılır. İçinde bulunan tel özel bir alet ile Bellapais 'in eğitimli uzmanı tarafından tırnağın kalkma durumuna göre gerdirilir. Bu sayede oluşan itme güçleri tırnağın batan kısmını yan kenarlarında, battığı yerden, etinden kaldırarak tırnağın içe dönen kısmının tekrar düzleşmesini ve bu sayede acı veren kısmın iyileşmesini sağlar.


     Kullanımı

     İltihaplı, acı veren vakalarda dahi hemen uygulanabilmesi, birkaç saniye içinde uzun süre dayanıklı uygulama imkanı ile podofix tırnak batması çözümünde %100 e yakın bir başarı sağlamaktadır. Burada önemli olan uygulayıcının eğitimi ve tecrübesidir. Bu yüzden ağrılarınızdan kurtulup tekrarrahatça yürümeye hemen başlamak istiyorsanız vakit kaybetmeden Bellapais'e uğrayın...